Sed eget tortor suscipit, ornar

Typové domy – nový trend vo výstavbe rodinných domov

Pri túžbe bývať v rodinnom dome, ale pritom udržať rozpočet je typový dom ideálnym riešením.

Výstavba typových domov je v súčasnosti bežným javom aj na Slovensku a stúpajúci dopyt po ich realizácií nie je náhodný. Tieto nehnuteľnosti síce nepatria k tomu najlepšiemu, čo naše stavebníctvo ponúka, no vzhľadom na ich kvalitatívnu úroveň spĺňajú nároky na štandardné bývanie.


Sen o vysnívanom rodinnom dome môže mať rozličné podoby, ktoré sa spájajú s originalitou, komfortom a úsporou. V minulosti platilo, že cestou k takejto dokonalej nehnuteľnosti bolo nadviazanie spolupráce s architektom, ktorý sa postaral o prípravu exkluzívneho projektu, no dnes je situácia iná a vďaka ústretovej ponuke stavebných spoločností môžeme mať bývanie podľa predstáv aj bez architekta a veľkých investícií. Riešením sú práve typové domy, ktoré sa stávajú novým trendom v stavebníctve a majitelia ich vyhľadávajú stále viac.


Ideálny rodinný dom si vyberiete z katalógu


Všeobecne zaužívaný názor, že ideálne domy sa budujú len na základe exkluzívneho projektu od architekta, ktorý na rozdiel od typových domov vnesie bývaniu originalitu, nie je správny. Aj v katalógoch od stavebných spoločností špecializovaných na výstavbu rodinných domov podľa typu nájdeme mnoho projektov spĺňajúcich nároky na dizajn, prepracovanú dispozíciu či inováciu v konštrukčných riešeniach. Nezabúdajme ani na viaceré výhody, vďaka ktorým sú stavebníci ochotní uprednostniť skôr katalóg ako spoluprácu s renomovaným architektom.


Výhody výberu typového domu


Komfortné bývanie za menej peňazí – Dom z katalógu stojí menej ako ten, ktorý navrhuje architekt. Pri dnešných typových objektoch to však nie je na úkor kvality a jednotlivé projekty sa vyznačujú dostatočným komfortom, slušnou výmerou aj dobrou hospodárnosťou budovy.


Rýchlejšia výstavba – Najväčšou výhodou typových domov je rýchlejší priebeh realizácie, čo pomáha hlavne stavebníkom v časovej tiesni. Keďže firma sa už nemusí toľko hrať s daným projektom a postupuje podľa vzoru iných stavieb, pri príprave sa ušetrí dostatok času.


Možnosť obhliadky vzorového domu – Aj keď možnosť prezrieť si svoj budúci dom pomocou obhliadky vzorového objektu ešte neponúkajú všetky firmy, stále viac z nich sa rozhoduje pre takýto benefit. Záujemcovia si tak môžu spraviť reálnu predstavu o tom, ako bude ich bývanie vyzerať a či sa v ňom budú cítiť dobre.


Typový dom - zlatá stredná cesta


Spomenuté výhody pasujú domy z katalógov k tým lepším, no očakávať luxus a prepych zas nemôžeme. To ani nie je stratégiou firiem špecializovaných na ich výstavbu, nakoľko cieľom je dopriať kvalitu a komfort každému, nielen tým majetnejším. Firmy sa tak viac sústredia na projekty s priemernou výmerou a lacnejšími materiálmi, čím umožnia kúpu domu podstatne väčšej skupine ľudí. Na základe toho sa tieto objekty vnímajú aj ako zlatá stredná cesta, ktorá zvýši dostupnosť bývania v rodinnom dome tisíckam zákazníkov.


V súčasnej dobe už typové domy nie sú len lacnou alternatívou, s ktorou sa musia majitelia uspokojiť ako s náhradou za lepšie a kvalitnejšie bývanie. Vďaka stratégií spoločností, ktoré neustále zvyšujú štandard, sa tieto nehnuteľnosti stávajú vhodnou voľbou pri výbere bývania. Domy z katalógu tak môžu pokračovať vo svojej expanzii a naďalej udávať trendy v našom stavebníctve.

ZADAJTE DOPYT, PROSÍM